Środa, 19 Cze 2019
You are here: Home HISTORIA 2005/2006

Translator

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Krucjata Miłości Prymasa

Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć.

Według Prymasa

Jesteśmy mocni w wierze, ale... Słabi w czynie.

2005/2006
2005/2006 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 10 Marzec 2009 22:39
ROK SZKOLNY 2005/2006

Rok szkolny 2005/2006 r.

7 października 2005 roku uczniowie naszego gimnazjum  uczestniczyli w III biegu Przełajowym im. Tadeusza Małeckiego w Jeziorze. Do biegu przystąpiło łącznie 280 uczniów z okolicznych szkół. Wśród chłopców (rocznik 1992)nasz uczeń Cezary Uzarski zajął pierwsze  miejsce. Wśród dziewcząt  (rocznik1991)  Ewa  Dąbrowska zajęła drugie miejsce.

 

Zbiórka makulatury

We Wrześniu i październiku w Gimnazjum przeprowadzono zbiórkę makulatury. Akcja stanowiła element programu z zakresu edukacji ekologicznej: „Co wiem o rozwoju gminy, jak mogę w nim uczestniczyć”. Akcję przeprowadzono we wszystkich szkołach gminy Grójec, w formie konkursu międzyszkolnego. W naszej szkole wprowadzona została rywalizacja między klasami, co przyczyniło się do wzrostu zainteresowania akcją. W ostatecznym rozliczeniu okazało się, że każdy uczeń zebrał około 10 kg makulatury. Był to  najlepszy wynik w gminie. Najwięcej makulatury zebrała klasa 3J – 2500 kg. Organizotorami konkursu w gminie byli: Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, firma „Almax”i  Lokalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Grójcu. Koordynatorem konkursu w naszej szkole był pan Marek Kulig.

 

Konkurs recytatorski „Moja Ojczyzna”

26 uczniów Gimnazjum ubiegało się o przystąpienie do II stopnia konkursu. W zaciętej artystycznej rywalizacji zakwalifikowało się sześć. Każdy z uczestników recytował przed komisją dwa wiersze o tematyce patriotycznej. Werdyktem komisji konkursowej:

I miejsce zdobyłaKatarzyna Karbowska z kl IIA, II miejsce Joanna Spława – Neyman z III A,      III miejsce  Katarzyna Łuszczyk z III K i Weronika Szydłowska z III B

Półfinały w piłce ręcznej dziewcząt

15 dziewcząt, zawodniczek z naszego gimnazjum, pod opieką pani Katarzyny Maciejewskiej,   7 grudnia wzięło udział w Półfinałach Rejonowych w piłce ręcznej. W zawodach uczestniczyły 3 drużyny: Radom, Stromiec i Grójec. Nasze dziewczyny zagrały w dwóch meczach i wywalczyły I miejsce w półfinale, co daje im możliwość uczestniczenia w  finale.

 

Konkurs wiedzy o AIDS

8 grudnia nauczycielki: Małgorzata Wydra, Beata Przerwa i Małgorzata Wydra kolejny raz zorganizowały konkurs wiedzy o AIDS. Pierwszy  etap to konkurs plastyczny. Należało wykonać plakat dotyczący zagadnienia HIV/AIDS; materiały i warunki: praca na brystolu, wykonana techniką dowolną bez podpisów. Gotowe prace należało oddać nauczycielom biologii do 22 XI05 r. Najlepsze prace gwarantują przejście do II  etapu  – finału,  polegającego na prezentacji wykonanej przez siebie pracy. Plakaty były oceniane za oryginalność podjętego problemu, poprawność wiedzy merytorycznej, estetykę wykonania. Do konkursu zgłosiło się 35 uczniów. Komisja wybrała 16 najciekawszych plakatów. Do II etapu przeszli:

Agata Górecka Ii

Jakub Dydo IG

Marta Gryczko IIIG

Paulina Karpacka IC

Joanna Malinger Iii

Katarzyna Stasiak IIF

Agnieszka Gembarzewska IIB

Paulina Lewandowska IIB

Patrycja Belicka IF

Laura Błąkała Ii

Izabela Kudlak IC

Emilia MarlikowskaIIH

Katarzyna Łuszczyk IIIK

Paweł Przybylski IC

Monika Łyżwa IC

Katarzyna Ignaczak IIB

Wymienione osoby wykonały ciekawe prace, które w interesujący sposób zaprezentowały przed komisją i zgromadzoną publicznością. Laureatami konkursu zostali:

Paulina Lewandowska IIJ

Marta Gryczko IIIG

Izabela Kudlak IC

Wyróżnieni zostali: Jakub Dydo IG i Joanna Malinger IIi. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, które wręczyła Teresa Winkler, pozostali uczestnicy otrzymali kalendarze kieszonkowe.

 

Styczeń 2006

„Każdy może być kreatorem mody”

 

Przez cały miesiąc korytarze i schody w naszej szkole były udekorowane ubraniami – kreacjami, wykonanymi przez uczniów naszej szkoły. Każdy trzecioklasista mógł stworzyć strój. Organizatorem tego pokazu mody była pani Żaneta Pietrzyk, nauczycielka plastyki.

 

Rok Adama Mickiewicza

W roku szkolnym 2005/2006 wdrożony został program obchodów Roku Adama Mickiewicza autorstwa M. Gorzkowskiej, W. Świąder, I. Bitner, T. Ciecierskiej, zatytułowany”Pod gwiazdą wieszcza Adama”, którego celem była popularyzacja twórczości literackiej Adama Mickiewicza i wiedzy o poecie w 150 rocznicę śmierci. W ramach programu zostały przeprowadzone lekcje biblioteczne z wykorzystaniem Internetu,W pracowniach przedmiotowych uczniowie [przygotowali gazetki i wystawki o tematyce związanej z wieszczem. Przeprowadzony został także dwuetapowy konkurs wiedzy o poecie dla klas trzecich. I etap miał formę testu pisemnego. Do drugiego etapu zakwalifikowały się drużyny z klasy: IIIb, C, F, H, K. Konkurs zakończył się zwycięstwem zespołu z klasy III C w składzie: D. Kotlarek, K. Przybylska, M. Rostek, P. Siedlecka. Uczennice przygotowała P. A. Sobierańska. W bibliotece można było obejrzeć wystawkę dzieł Mickiewicza, i ilustracji znanych rysowników. Ukoronowaniem obchodów był poranek poetycki, na który złożyły się wybrane utwory wieszcza. Spektakl przygotowany wg pomysłu M. Gorzkowskiej i   W. Świąder  został zaprezentowany w pięknej scenografii autorstwa p. Ż. Pietrzyk dn. 10 lutego 2006 r. w świetlicy szkolnej przed widownią złożoną z uczniów klas II i III gimnazjum. W godzinach wieczornych ten sam program został zaprezentowany szerokiemu środowisku grójeckiemu. Przed widownią wystąpili uczniowie:

A.      Nowakowski, W. Szydłowska, A. Komar, R. Więcławek, K. Komorowski, K. Binkiewicz, P. Cichocka, K. Łuszczyk, K. Duda , K. Karbowska, K. Ignaczak, K. Stęborowska,  A. Komorowska, P. Lewandowska, B. Kępka, M. Kiełbowska,  A. Kostrzewa, J. Spława – Neyman.

 

 

 

10 luty 2006

 

„Młodzież zapobiega pożarom”

 

Gimnazjaliści lubią współzawodnictwo, toteż nie zabrakło naszych uczniów w eliminacjach gminnych konkursu organizowanego przez OSP w Grójcu pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Rywalizacja była bardzo zacięta. Pierwsze miejsce zdobyła Olga Woźniak, drugie K. Marczak, obydwie z kl. IIIG. Drużyną opiekował się p. A. Szlis.

 

Festiwal Piosenki Angielskiej

Uczniowie grójeckiego gimnazjum uczestniczyli w Festiwalu, który odbył się 15 lutego 2006 roku w CKR . Uczestniczyło 26 gimnazjalistów. Pierwsze miejsce wyśpiewała sobie uczennica IIIG Zuzanna Lichosik  wykonaniem piosenki F. Sinatry „New York, New York”,. Wyróżnienie zdobyła M Siwek. Zaśpiewała „When I come around”. Uczniowie byli przygotowywani przez nauczycieli uczących j. angielskiego – p. M. Walczak i A. Skopiec.

 

27 luty 2006 r.

Nasza młodzież serdecznie i humanitarnie ustosunkowała się do działań Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. 27 lutego wzięła udział w programie  artystycznym pt.”Dzieci – Dzieciom”, z którego dochód przeznaczony jest na pomoc dla młodzieży niepełnosprawnej. Gimnazjaliści przekazali zebrane środki upoważnionemu organizatorowi akcji. Za wspomożenie funduszu gromadzącego środki na pomoc dla młodzieży niepełnosprawnej szkoła otrzymała oficjalne podziękowanie od dyrektora generalnego Polskiego Towarzystwa  Walki z Kalectwem.

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny 2006 r.

Co roku w marcu odbywa się w naszej szkole konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”.

Jest to konkurs dwuetapowy. Pierwszy etap odbywa się w klasach i  ma na celu wyłonienie saów ortograficznych. Drugi etap to zawody  międzyklasowe.  W tym roku do II etapu  zakwalifikowało się 21 uczniów.  Zwyciężczynią zawodów została Mariola Dolińska z kl. IIIJ. Drugie miejsce zdobyła Karolina Stęborowska z IID, a trzecie Mariola Badowska z IE.

Ostatnio zmieniany w Piątek, 28 Sierpień 2009 19:45