Środa, 19 Cze 2019
You are here: Home HISTORIA 2018-19

Translator

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Krucjata Miłości Prymasa

Myśl dobrze o wszystkich - nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym dostrzec coś dobrego.

Według Prymasa

Bez miłości człowieka, bez zrozumienia jego wysokiej godności i posłannictwa, nie ma mowy o dobrym rządzeniu ludźmi w narodzie czy państwie.

W szkole 2018/19
Wycieczka do Nowego Miasta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 16 Czerwiec 2019 19:38

Ostatnia gimnazjalna wycieczka

Po trzech latach ciężkiej, uczciwej pracy ostatniego gimnazjalnego rocznika, pełnej sukcesów i radości przyszedł czas na podsumowanie w relaksującej atmosferze. 11 czerwca 2019 roku klasy IIIb i IIIg wraz w wychowawcami Małgorzatą Walczak i Maciejem Radwanem oraz Panią Oleną Kozemko wzięli udział w wycieczce do Nowego Miasta i okolic na spływ kajakowy i grę paintball. Na wodzie towarzyszył nam doświadczony instruktor i wielokrotny mistrz Pan Mirosław Kowalski.

01020304

W trakcie była okazja do wspomnień, wesołej dyskusji, opalania i wspólnego posiłku, który osobiście przyrządziliśmy na ruszcie. A wszystko to w pięknej scenerii: las, rzeka i rozległy zielony teren, na którym spacerowały konie i psy.

Za nami wiele niezapomnianych chwil: bal gimnazjalny, sukcesy w konkursach, zawodach sportowych, wycieczki, dyskoteki i wiele innych wspomnień. Jednak najważniejsze to wspaniali ludzie, których tutaj poznaliście i mam nadzieję, ze na długo pozostaną w Waszej pamięci.

Za to wszystko i wiele więcej serdecznie dziękujemy i życzymy Wam wielu kolejnych sukcesów i powodzenia.

Małgorzata Walczak

Ostatnio zmieniany w Niedziela, 16 Czerwiec 2019 20:06
 
SUKCESY BIOLOGICZNE GIMNAZJALISTÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 14 Czerwiec 2019 11:05


1) Dwie finalistki kuratoryjnego konkursu biologicznego.

W bieżącym roku szkolnym dwie uczennice: Katarzyna Strzelczyk z klasy 3b i Marta Truszkowska z klasy 3d zostały finalistkami kuratoryjnego konkursu biologicznego. Warto nadmienić, że Marcie do tytułu laureatki zabrakło tylko dwa punkty. Dziewczęta znalazły się wśród 57 finalistów konkursu biologicznego w województwie mazowieckim. Z tego tytułu nasze finalistki otrzymają dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej, wpis na świadectwie ukończenia szkoły
i oczywiście ocenę celującą z biologii na koniec roku szkolnego.

2) Jedna laureatka i 16 wyróżnień w ogólnopolskim konkursie „Meditest"

16 listopada 2018 roku odbył się ogólnopolski konkurs „Meditest", którego celem jest „promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie ich świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach". Konkurs był jednoetapowy i został przeprowadzony w formie testu jednokrotnego wyboru. Spośród gimnazjalistów do konkursu przystąpiło 34 uczniów. Najlepszą uczennicą z naszego gimnazjum okazała się Marta Truszkowska z klasy 3d, która zdobyła 6 miejsce w Polsce i została laureatką konkursu za co otrzymuje dyplom i nagrodę książkową. Od miejsca 7 do 16 uczestnicy otrzymują dyplomy wyróżnienia, nasi gimnazjaliści uzyskali ich aż 16, oto lista wyróżnionych:

Katarzyna Strzelczyk kl. 3b
Jakub Rak kl. 3a
Adrianna Bukowska kl. 3d
Weronika Biniszewska kl. 3f
Agata Stępniewska kl. 3g
Kacper Witczak kl. 3e
Mikołaj Kot kl. 3b
Dominik Gorzkowski kl. 3b
Bartek Kwieciński kl. 3k
Hanna Ogonowska kl. 3i
Barbara Borowa kl. 3k
Sandra Godusławska kl. 3e
Monika Habiera kl. 3g
Aleksandra Radecka kl. 3d
Aleksandra Guba kl. 3g
Julia Nowak kl.3k

Wszyscy pozostali uczniowie otrzymują dyplomy uznania, potwierdzające udział w konkursie Meditest.
Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów,
M. Łazowska – nauczyciel biologii.

 
Fotorelacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 30 Maj 2019 07:05

Wycieczka klas 3i, 3j i 3k

Opatów - Krzyżtopór - Sandomierz

SAM_4033SAM_4034SAM_4035SAM_4036

 
Wycieczka do Londynu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 29 Maj 2019 11:02

Discovering London

6 maja grupa uczniów PSP nr 2, PSP nr1, PSP nr3 i oddziałów gimnazjalnych wyjechała na tygodniową wycieczkę do Anglii pod opieką pań : Anny Kazimierskiej, Teresy Naduk, Oleny Kozemko, Małgorzaty Walczak, pana Macieja Radwana oraz naszej wspaniałej przewodniczki - pani Ani.

20190507_09241120190507_11483820190507_11484620190507_120049

Calais-Dover

Po całodziennej podróży przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję w porannych godzinach drugiego dnia wycieczki rozpoczęliśmy przeprawę promową we francuskim Calais. Rejs zajął niewiele ponad godzinę a u wybrzeży Dover mogliśmy obserwować wapienne klify skąpane w pierwszych promieniach wschodzącego słońca.

Londyn – Greenwich, City of London

Zwiedzanie zaczęliśmy od parku i obserwatorium w Greenwich, przez które przechodzi historyczny południk 0. Następnie podczas rejsu Tamizą zobaczyliśmy najważniejsze budynki i miejsca stolicy Anglii m.in. St Paul's Cathedral, The Sharp oraz Isle of Dogs. Po zakończeniu rejsu przeszliśmy przez Millenium Bridge do Shakespeare Globe Theatre, następnie przeszliśmy przez Tower Bridge i odpoczęliśmy na placu obok Tower of London. Od spotkania z rodzinami goszczącymi dzielił nas już tylko rejs powrotny do Greenwich, na którym poznaliśmy nazwy mijanych budynków i wiele innych ciekawostek. Zakończenie dnia dostarczyło kolejnych emocji: spotkanie z rodzinami goszczącymi, poznanie ich domów, zwyczajów a wreszcie pierwszy posiłek w ich domach i sprawdzenie swoich umiejętności językowych w praktyce: bezcenne...

Londyn – Muzeum Madame Tussaud i studio Warner Bros

Trzeciego dnia zwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, którego historię poznaliśmy jeszcze podczas podróży do tego miejsca. W czasie zwiedzania mogliśmy zrobić sobie zdjęcie z figurami wielu sławnych ludzi m.im Johnego Deppa i członków rodziny królewskiej, poznać historię Anglii podczas interaktywnej przejażdżki ''taksówkami'' oraz obejrzeć film o superbohaterach w 4D. Drugą atrakcją tego dnia było studio Warner Bros, gdzie kręcono filmy o przygodach Harrego Pottera, ten punkt programu był wyczekiwany przez wielu z nas, gdyż mogliśmy tam obejrzeć oryginalne rekwizyty, kostiumy a nawet mogliśmy nauczyć się rzucać zaklęcia.

Londyn – Shri Swaminarayan Mandir i Muzeum Historii Naturalnej

Następnego dnia pojechaliśmy do hinduskiej świątyni, gdzie mogliśmy poznać historię i genezę tej budowli i podstawy hinduizmu. Potem udaliśmy się do Muzeum Historii Naturalnej gdzie mogliśmy obejrzeć prehistoryczne szkielety, lub poczuć się, jak podczas trzęsienia ziemi. Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do Hyde Parku, obejrzeliśmy Pałac Kensington, przespacerowaliśmy się pod Pałac Buckingham, słynnego Big Bena oraz Wesminster Abbey.

Brighton

Dzień przed wyjazdem pojechaliśmy do nadmorskiego Brighton, gdzie obejrzeliśmy panoramę miasta z platformy widokowej British Airways i360 oraz zwiedziliśmy Pawilon Królewski poznając jego historię. Następnie przespacerowaliśmy się na molo z parkiem rozrywki gdzie spędziliśmy resztę popołudnia. Historia, wspaniałe budowle, błękitne niebo i wody Kanału Angielskiego i piękna kamienista plaża- takie połączenie gwarantowało niezapomniane wrażenia!

Canterbury

Rozpoczynając drogę powrotną zatrzymaliśmy się w Canterbury, gdzie podzieleni na grupy zagraliśmy w ciekawą grę miejską, polegającą na szukaniu zabytków z pomocą przechodniów. Oprócz kolejnego sprawdzenia umiejętności językowych mieliśmy okazję wykazać się dokumentując osiągnięcia na kolejnych etapach przydzielonych zadań. Po dotarciu na metę i odebraniu zasłużonych nagród w centrum miasteczka mieliśmy czas wolny na zakupy i zwiedzanie malowniczych uliczek w cieniu górującej nad miasteczkiem najważniejszej katedry Wielkiej Brytanii. Po południu wyruszyliśmy do Dover gdzie z żalem pożegnaliśmy się z Anglię.

Podsumowując, każdy z tych dni obfitował w atrakcje i pozwalał poznać inne oblicze Anglii, od zatłoczonego Londynu, przez portowe Dover aż po malownicze Brighton, czy Canterbury, więc zdecydowanie każdy z nas, uczestników, znalazł coś dla siebie.

Sebastian Karpiński

Ostatnio zmieniany w Środa, 29 Maj 2019 11:18
 
Sportowy sukces PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 27 Luty 2019 10:17

Oliwia Malesa z 3i - Sportowcem Grójca 2018

oliwka malesa

31.01.2019 zakończyło się głosowanie w Plebiscycie zorganizowanym już po raz szósty przez portal www.grojec24.net. W kategorii sportowiec najwięcej głosów - 991 - otrzymała otrzymała Oliwia Malesa.

Oliwia Malesa jest uczennicą klasy 3i. To wychowanka GKS Mazowsze. Laureatka Mazowieckich Igrzysk Młodzieży w piłce nożnej. Uczestniczka finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U18. Na co dzień gra jako czołowa zawodniczka w piłkarskiej seniorskiej 2 lidze - Gosirki Piaseczno. 22.02.2019 Oliwia została powołana na zgrupowanie kadry Mazowsza.

Jako Laureatka Plebiscytu otrzyma pamiątkową statuetkę ufundowaną przez Burmistrza Gminy i Miasta Grójec p. Dariusza Gwiazdę, który objął patronat nad tym wydarzeniem. Uroczyste wręczenie statuetek nastąpi na najbliższym posiedzeniu Rady Miejskiej.

Życzymy Oliwce dalszych sukcesów ... wielu strzelonych bramek, wielu minut spędzonych na boisku w kraju i zagranicą.

wychowawca klasy 3i - Iwona Tokarska

Ostatnio zmieniany w Piątek, 01 Marzec 2019 11:03
 

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/td_zanet1/html/pagination.php on line 135
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL